Kategorier
Stockholm

Långrandigt

Underliga saker händer, plötsligt har jag 138 meddelanden från 2011 och till i dag markerade som olästa.

Fortsätter annars med ännu en långrandig dag. Ska bland annat leta efter redan printade bilder som jag tagit med i magazinet och som jag vill ha i pärmen för refusés.

Kanske kollar jag Polenresan igen. När jag kollade med SAS senast gick deras flyg via Köpenhamn, men i förrgår kollade jag igen innan jag åkte in till stan och då hittade jag direktflyg. Hann inte kolla om det var SAS eller nåt annat bolag.

Och då jag har dammråttor men ingen dammkatt får jag jaga runt i hörnen med dammsugaren. Tufft, men det måste göras. Har några punkter till i agendan men då jag inte tror de blir åtgärdade i dag får de förbli okända för läsekretsen.

2 svar på ”Långrandigt”

Stängt för kommentering.